Perianal Fistül Lazer Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Perianal Fistül Lazer Tedavisi

Perianal fistül lazer tedavisi, ülkemizde de ön plana çıkmış mükemmel bir tedavi türüdür. Çok uzun yıllar boyunca insanlarda sorun haline gelmiş ve birçok farklı tedaviye rağmen net olarak ortadan kaldırılamamış olan perianal fistül artık lazer tedavisiyle daha basit bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Daha önceden kullanılan ilaç tedavileri ve cerrahi yöntemleri geride bırakan bu tedavi sayesinde hasta çok ciddi sancılar yaşamadan bu problemden kurtulabilecektir. Bu nedenle perianal fistül lazer tedavisi, bu rahatsızlığın olduğu insanlarda çok büyük faydalar sağlamaktadır. Eğer sizlerde de böyle bir rahatsızlık varsa kesinlikle bu tedavi yöntemini detaylı olarak öğrenin. Yeni olarak geliştirilmiş olan fistül sorununun lazer tedavisi, insanlarda çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Üstelik bu tedavi yöntemi sağlamış olduğu faydaların yanında ayrıca yapılan tedavideki başarı derecesini aşırı olarak yükseltmektedir. Bu tedavi lazer yöntemiyle yapıldığı zaman yüzde doksan beşe kadar olumlu sonuçlar alınır. Bilindiği gibi insanlarda makat bölgesinde oluşan iltihaplanmalardan kaynaklanan perianal fistül, yapılan antibiyotik tedavilerine bile yanıt verememektedir. Bu nedenle genellikle cerrahi operasyonlar gerekmektedir. Yapılacak olan cerrahi operasyonlar ise insanların hem korkmasına hem de büyük acılar yaşamasına neden olmaktadır. Yeni kullanılan ve hızlı bir şekilde ülkemizde birçok hastanede bulunan perianal fistül lazer tedavisi çok olumlu etkilere neden olmaktadır.

Perianal fistül lazer tedavisi sayesinde makatta oluşmuş olan iltihaplar cilt arasında normalde bulunması gereken kanalın ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Genel olarak lazerin amacı budur. Birçok kişi bu gibi uygulamaları denemek yerine birçok zaman tıbbi ve bitkisel ilaçları kullanarak bu problemlerinden kurtulmak ister. Fakat perianal fistül rahatsızlığı öyle bir rahatsızlıktır ki birçok kişide hem kendiliğinden iyileşmez hem de insanlarda ciddi olarak operasyonlara gerek duydurur. Eski zamanlarda perianal fistül problemini ortadan kaldırmak için yapılan cerrahi operasyonlar nedeniyle insanlarda hastanede kalış, hastanın eski sağlığına dönüş süresi ve insanların cerrahi operasyon sonrasında yaşadığı zorluklar çok ciddi anlamda problemlere neden olurdu. Bugün de perianal fistül sorunu için cerrahi operasyon geçiren insanlarda aynı problemler yaşanmaktadır. Fakat birçok kişi cerrahi operasyon geçirmek yerine perianal fistül lazer tedavisi yöntemini kullanarak bu sorunlarından tamamen kurtulmaktadır. Bu rahatsızlık hiçbir zaman kendiliğinden ortadan kalkan bir hastalık değildir. Üstelik ilaçlarla iyileşen hasta sayısı kayda alınmayacak kadar azdır. Bu sorunun iyileşmesi için fistül nedeniyle oluşmuş olan kanala kesinlikle müdahale gerekmektedir.

Perianal fistül lazer tedavisinin avantajları
  • İnsanlarda herhangi bir kesi uygulamasının yapılmaması nedeniyle hastanın operasyon sonrasındaki iyileşme süresi çok ciddi anlamda kısadır. Öyle ki bu operasyonlara maruz kalmış insanlar operasyondan 20 dakika sonra yürüyerek evlerine gidebilirler.
  • Perianal fistül lazer tedavisi olan insanlarda deri altında birikmiş olan iltihaplar eritilerek ortadan kaldırıldığı için genellikle ameliyat sonrasında tekrar bu bölgelerde iltihaplanma oluşmamaktadır. Bu nedenle cerrahi operasyonlara göre çok az bir ihtimalle tekrarlama görülür.
  • İnsanların en çok korktuğu şey ameliyat sonrasında dışkı tutamama gibi problemler yaşamaktır. Fakat perianal fistül lazer tedavisi yapılan insanlarda bu operasyon sırasında makat bölgesine çok ciddi zararlar verilmediği için herhangi bir dışkı tutamama gibi bir rahatsızlık ortaya çıkmaz.

Perianal Fistül Lazer Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Lazer Tüy Tedavisi

Lazer Tüy Tedavisi

Sivilce Lazer Tedavisi

Sivilce Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Ben Tedavisi Lazer

Ben Tedavisi Lazer

Popüler İçerikler

Astigmat Lazer Tedavisi

Astigmat Lazer Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Editörün Seçtiği

Göze Lazer Tedavisi

Göze Lazer Tedavisi

Çatlak Tedavisi Lazer

Çatlak Tedavisi Lazer

Lazer Çatlak Tedavisi

Lazer Çatlak Tedavisi

İlginizi Çekebilir

Hemoroid Lazer Tedavisi

Hemoroid Lazer Tedavisi

Akne Lazer Tedavisi

Akne Lazer Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çil Lazer Tedavisi

Çil Lazer Tedavisi

Perianal Fistül Lazer Tedavisi

Perianal Fistül Lazer Tedavisi

Excimer Lazer Tedavisi

Excimer Lazer Tedavisi

Lazer Tedavisi Fiyatları

Lazer Tedavisi Fiyatları

Cilt Lazer Tedavisi Belirtileri ve Tedavisi

Cilt Lazer Tedavisi Belirtileri ve Tedavisi