Fraksiyonel Lazer Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Fraksiyonel lazer tedavisi, cildin gençleştirilmesi, kırışıklık ve leke tedavisinde oldukça başarılı olan bir yöntemdir. Ciltte bulunan kallojen ve epitel dokuyu yenilemeyi hedefleyen bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer tedavisi mozaikleme denilen kontrollü hasarlama mekanizmasının etkisiyle ciltteki yara izlerinin küçülüp, düzleşmesini, çevredeki dokularla uyum içinde olmasını sağlar.

Fraksiyonel lazer tedavisi ile cilt yenileme

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte oluşan lekelerde, kırışıklık ve izlerin tedavi edilmesinde kullanılan bu teknoloji günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Yaşın ve ultraviyole ışınlar gibi faktörlerin etkisiyle cilt gerginliğini zamanla yitirir. Parlaklığını kaybettiği gibi, soluklaşır ve incelmeye başlar. Bir yandan gerginliği azalır, bir yandan da yerçekimine yenik düşer. Bu etkiyle ciltte sarkmalar oluşur. Lazer ışığının etkisiyle ciltte kallojen oluşur ve düzelmeler başlar. Ciltte bulunan suya duyarlı erbium yağ lazer, ciltte sayısız mikro kanal açar ve kallojen tabakada cildin kendini onarma ve iyileştirme mekanizmasını tetikler. Böylece daha kaliteli kallojen tabakası meydana gelir. Sadece 15 dakikalık fraksiyonel lazer tedavisi seansıyla başarılı bir sonuç elde edilir.

Fraksiyonel lazer tedavisi nasıl etki yapar?

Fraksiyonel lazer cihazı 1,3 cm2 bir bölgede 169 adet lazer ışını aynı anda atabilir. Teknik özelliği gereği yara oluşturmayan lazerdir. Ciltteki sağlam dokuda küçük köprüler bırakır ve yeni yapılarla cildi gerer, cilt içeriğini düzenleyerek lekelerin yok olmasını ya da azalmasını sağlar. Hem cilt rengini hem de elastikiyetini düzeltir.

Fraksiyonel lazer cihazı cildi ince sütunlar şeklinde tarar ve sorunlu bölgeleri tespit ederek, yıpranan hücreleri ve kallojeni ortadan kaldırır. Bunun yerine yeni kallojen oluşmasını sağlar. Kallojen yenilendiğinde cilt daha parlak, genç ve yumuşak hale gelir. Cildin gerginliği arttığından, gözeneklerde sıkılaşma olur. Ciltteki ince izlerin çoğunluğu kaybolur, renk farklılıkları ortadan kalkar.

Fraksiyonel lazer tedavisi faydaları nelerdir?
  • Yüzde ortaya çıkan yaşlılık lekeleri giderilir
  • Güneş lekeleri ve gebelik lekeleri olan melasma ortadan kalkar
  • Yüzdeki kahverengi lekeleri, sivilce izlerini giderir
  • Cildi daha parlak hale getirir
  • Göz çevresinde oluşan ince kırışıkları azaltır
  • Göğüs bölgesindeki kırışıklıkları lekeleri azaltır
  • Ellerdeki lekelerin ve kırışıklıkların azalmasını sağlar
Fraksiyonel lazer tedavisi avantajları nelerdir?

Bu tedavi sayesinde kişilerin sosyal yaşama daha hızlı dönmesi sağlanır. Diğer lazer tedavilerinde iyileşme süresi 2 ayı bulurken, fraksiyonel lazer tedavisinde iyileşme 3-5 gün kadardır. Kişilerin tedavi sonrasında güneşten kaçınması aylarca sürmez. Sadece 7-10 gün içinde güneşten kaçınmak yeterli gelir. Tedavinin sonucu 1 hafta içinde alınır, giderek iyileşme daha belirgin olur.

Fraksiyonel lazer tedavisi cilt kalitesini arttırır, yaşın ilerlemesi ve kilo verme gibi etkenlerle oluşan cilt elastikiyeti kaybı giderilir. Bu yöntemle kallojen oluşma mekanizması daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Fraksiyonel lazer tedavisi etkileri nelerdir?

Bu tedavi yöntemi ciltte leke birikimlerini temizler. Yapılan işlem ağrısız olup, sadece hafif bir kızarıklığa neden olur. Ciltteki sivilce izlerini de kontrollü şekilde lazerle siler ya da izlerin küçülmesini sağlar. Ciltte iz oluşmasına neden olan bağ dokusunu tahrip ederek sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmayı sağlar. Sadece 3 seansta sivilce izlerinden kurtulmaya yardımcı olur. Cilt daha parlak ve yumuşak hale gelir. Fraksiyonel lazer tedavisi yaralanma sonrasındaki izler içinde kullanılır. Yaklaşık 4 seans içinde böyle yara izlerinde kurtulmak mümkün olur. Aynı şekilde iyi huylu et benlerinde de bu tedaviden faydalanılabilir. Fraksiyonel lazer tedavisi çatlaklar içinde kullanılabilir. Ciltte oluşan çatlak tedavisinde cildi harika şekilde onarır. İzlerin küçülmesini sağlayarak, cildin kalitesinin artmasını sağlar. Kırışıklık, cilt yıpranması, leke tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılır. Ciltteki renk farklılıklarını giderir, cilde gençlik verir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Akne Lazer Tedavisi

Akne Lazer Tedavisi

Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi

Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi

Çil Lazer Tedavisi

Çil Lazer Tedavisi

Miyop Lazer Tedavisi

Miyop Lazer Tedavisi

Popüler İçerikler

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi

Lazer Çatlak Tedavisi

Lazer Çatlak Tedavisi

Editörün Seçtiği

Çatlak Tedavisi Lazer

Çatlak Tedavisi Lazer

Lazerle Göz Tedavisi

Lazerle Göz Tedavisi

İlginizi Çekebilir

Ben Tedavisi Lazer

Ben Tedavisi Lazer

Sivilce Lazer Tedavisi

Sivilce Lazer Tedavisi

Lazer Tüy Tedavisi

Lazer Tüy Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Lazer Cilt Tedavisi

Lazer Cilt Tedavisi

Excimer Lazer Tedavisi

Excimer Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Lazer Tedavisi

Lazer Tedavisi