Lazer ile Leke Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Lazer ile Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi, Leke tedavisi genellikle belirli hastanelerde, kliniklerde ve güzellik uzmanlarının şahsi kliniklerinde uygulanmaktadır. Leke tedavileri ciltteki lekenin boyutuna, yüzünüzün yapısına göre değişmektedir. Leke tedavilerinin üst üste yapılması yerine ayda bir uygulanan seanslarla yapılmaktadır. 6 ile 10 seans arası bir uygulama mümkündür. Leke çoğunlukla güneşin maruz kaldığı yüz bölgesinde oluşmaktadır. Cilde gönderilen lazer ışığı sorunlu bölge üzerinde çalışarak dokulara zarar vermeden lekelerin tedavisini sağlıyor. Deride leke problemi toplumumuzda sıkça rastlanan dış görünüşte fiziksel bir problem yaratmamakla birlikte psikolojik olarak problemlere neden olabilmektedir. Lekeler derinin pigmentlerinde oluşan lezyonlardır. Cildimizin açık ya da koyu renkte olmasını deride bulunan melanin pigmentleri sağlar. Bazı bölgelerde artış sağlayıp bu renk değişikliğinin görünen bölgelerde olması kişiyi rahatsız edebilir. Melanin pigmenti cilt lekesi olusturmuşsa bunun çeşitli sebepleri vardır. Yaşlanma etkisi, hormonal değişiklikler, yanlış ürün kullanılması, yanlış uygulamalar ve güneş ışınlarının zararlı etkileri bu lekelerin oluşumuna sebep olurlar. Melazma isimli lekeler ise alın ve göz çevresinde çoğunlukla yanaklarda oluşum gösterir. Sebepleri ise hormonal değişiklik, yaslanma, gebelik, güneşin zararlı ışınları ve doğum kontrol ilaçlarının kullanımı sonucu oluşur.

Lazer yoğunlaştırılmış ışık demetidir. Işığın dalga boyutu renkli ya da renksiz olmasına neden olur. Dalga boyutu ışığın hedefini belirler. Leke tedavisinde kullanılan lazerlerin hedefi melanin pigmentleri olduğu için normal hücreler tarafından tutulmaz ve hücreler zarar görmez. Zamanımızda gelişen teknoloji ile son yirmi yılda daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer ışığı kullanılarak tek seansta yok edilen lekeler olmakla birlikte bazı lekeler iki ya da üç seansta yok edilebilmektedir. Lazer tedavisinin önemli bir yan etkisi yoktur. Enfeksiyon ve yara çok fazla görünmez. Sonuç itibariyle lazer tüm ciltlerde görülen leke tedavisinde kullanılabilmektedir. Lazer öncesi özel bir hazırlık ve de lazer esnasında anestezi gerekmez. Uygulanan bölgede ağrı ve özel bir hassasiyet oluşmadığı için günlük yaşam fonksiyonlarına kişi dönebilir. Lazer ışığı kullanılarak normal dokular zarar görmeden lekeleri azaltip yok edilebilirler. Lekeli bölgeler yüzeysel ve derin olmak üzere ikiye ayrılır. Çiller, kahverengi yaşlılık lekeleri, sütlü kahve lekesi, güneş lekeleri lazerle tedavi edilebilmektedir. Doğum lekeleri derin dalgalı lazer ışınları ile tedavi edilir. Lazerle ışık enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi sağlanır ve lekeli bölgeler tedavi edilirler. Üstelik lazer tedavisi ile kolajen üretimi uyarılır.

Lazer ile Leke Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer tedavisi görenler güneş ışığına maruz kaldıklarında lekeler de düzeltme görülmemekle birlikte artışta olabilir. Ayrıca lazer tedavisi uygulanacak bölgelerde güneşten veya bronzlaştıran losyonlar tarafından bronzlaşmış olmaması gerekmektedir. Bronzlaşmış bölgelere uygulanan lazer ışınları ciltte bazı yan etkilere sebebiyet verebilir. Mevcut problemin artmaması için güneş koruma faktörlü kremlerle ve de güneşin yoğun olduğu zamanlarda örtücü kıyafetlerle ek önlemler alınabilir. Ayrıca cilt bakımı yapılması ve alkol içermeyen ürünler kullanılması tavsiye edilir.

Lazer İle Leke Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Perianal Fistül Lazer Tedavisi

Perianal Fistül Lazer Tedavisi

Kılcal Damar Lazer Tedavisi

Kılcal Damar Lazer Tedavisi

Sivilce Lazer Tedavisi

Sivilce Lazer Tedavisi

Popüler İçerikler

Lazer Tedavisi Fiyatları

Lazer Tedavisi Fiyatları

Hemoroid Lazer Tedavisi

Hemoroid Lazer Tedavisi

Editörün Seçtiği

Çil Lazer Tedavisi

Çil Lazer Tedavisi

Akne Lazer Tedavisi

Akne Lazer Tedavisi

Excimer Lazer Tedavisi

Excimer Lazer Tedavisi

İlginizi Çekebilir

Lazerle Göz Tedavisi

Lazerle Göz Tedavisi

Miyop Lazer Tedavisi

Miyop Lazer Tedavisi

Çatlak Tedavisi Lazer

Çatlak Tedavisi Lazer

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ben Tedavisi Lazer

Ben Tedavisi Lazer

Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi

Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi

Lazer Tüy Tedavisi

Lazer Tüy Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Göze Lazer Tedavisi

Göze Lazer Tedavisi